in ,

Türkiye’de En Çok Şampiyon Olan Takımlar

Türkiye'de En Çok Şampiyon Olan Takımlar

Bu spor kategorili video fikri, aslında her spor kanalında olması gereken bir içerik. Türkiye’de en çok şampiyon olan takımlar listesini, farklı çekimler ve kurgu teknikleriyle izlenebilir kılabilirsiniz.

Videonuzda oyuncu oynatmak zorunda değilsiniz. Ancak figüran olarak 5-6 arkadaşınızı taraftar olarak kullanabilirsiniz. Mutlaka internetten görsel bulmak yerine, listenizde her şampiyon takımın sırası geldiğinde, o şampiyon takımın stadyumunu kesit videolar ile görselleştirebilirsiniz.

Gerekenler

  1. Her takımın stadyumunu timelapse tekniği ile video kaydına almak
  2. Metni hazırlayıp süre notları almak
  3. Ses kaydı ile çektiğiniz video kayıtları kurgulamak

İçerik

Şampiyonluk sayıları günümüz itibari ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde verilmekte. Galatasaray’ın 21 şampiyonluğu bulunurken, ezeli rakibi ve ebedi dostu Fenerbahçe’nin 19 şampiyonluk kupası bulunuyor. Beşiktaş’ın 15 şampiyonluğu, Trabzonspor’un 6 şampiyonluğu ve Bursaspor’un 1 şampiyonluğu bulunmakta. Yalnız Beşiktaş ile ilgili ek bir not bulunmakta. Onu da alıntılamak mühim.

Türkiye 1.Liginin başladığı tarih TFF tarafından 1959 yılı olarak kabul edilmesine karşın, TFF Tahkim Kurulunun 09.05.2002 tarih, 2002/52E ve 2002/68K sayılı kararı tahtında BEŞİKTAŞ Kulübünün 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarında Türkiye Ligi şampiyonu olduğuna ve bu şampiyonlukların TFF Yıldız Kriterine dahil edileceğine karar verilmesi sebebi ile toplam şampiyonluk sayısı, toplam lig sezonu sayısından 2 fazladır.

Senaryo

Bu tip videolar Youtube Türkiye’de oldukça fazla bulunduğu için, fark yaratacak ve izleyenleri etkileyecek kelimeler seçmeye özen gösterdiğiniz bir senaryo ile çıkmanız tavsiye olunur. Şampiyon olan takımlar şeklinde arama yaparak, anlatıcı örnekleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

İpuçları

Her takımın stadyumunu video kaydına alırken, yaşadığınız şehire göre ekstra yardıma ihtiyacınız bulunmakta. Örneğin İstanbul’da yaşıyorsanız, sırasıyla ASY Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu, Kadıköy Ülker Stadyumu ve Vodafone Park görüntülerini kendiniz bir tripod vasıtasıyla kayda alabilirsiniz. Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu ve Medical Park Stadyumunu ise o şehirde yaşayan tanıdıklarınız vasıtasıyla ya da o şehirlerdeki yerel kameramanlardan ücret karşılığında görüntüleri isteyebilirsiniz. Unutmayın, Youtube’da var olmak için en önemli kriterlerden bir tanesi özgünlük. Emek vererek yaptığınız işi asla hazır görsellerle götürmeye çalışmayın.

Bu spor kategorili video fikri, aslında her spor kanalında olması gereken bir içerik. Türkiye'de en çok şampiyon olan takımlar listesini, farklı çekimler ve kurgu teknikleriyle izlenebilir kılabilirsiniz. Videonuzda oyuncu oynatmak zorunda değilsiniz. Ancak figüran olarak 5-6 arkadaşınızı taraftar olarak kullanabilirsiniz. Mutlaka internetten görsel bulmak yerine, listenizde her şampiyon takımın sırası geldiğinde, o şampiyon takımın stadyumunu kesit videolar ile görselleştirebilirsiniz. Gerekenler Her takımın stadyumunu timelapse tekniği ile video kaydına almak Metni hazırlayıp süre notları almak Ses kaydı ile çektiğiniz video kayıtları kurgulamak İçerik Şampiyonluk sayıları günümüz itibari ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinde verilmekte. Galatasaray'ın 21 şampiyonluğu bulunurken, ezeli rakibi ve…
Oldukça kolay bu video senaryosunun en büyük zorluğu kurgu aşamasında bulunuyor. Sesler video çekiminde alınmayacağı için, ses ile videoyu ayrı ayrı kırpıp ham dosyalarınızı harika ve akıcı bir şekilde bir araya getirmeniz gerekiyor. En kolay şey ise videonuzda yer alacak oyuncu seçiminde. İster figüran kullanın, ister kendiniz oynayın, isterseniz de sadece stadyum videoları kullanın.

VF Kolaylık Puanlaması

Oyuncu/Figüran - 9.5
Çekimler - 8.9
Kurgu - 5.8
Bütçe - 9.2

8.4

Puan

Oldukça kolay bu video senaryosunun en büyük zorluğu kurgu aşamasında bulunuyor. Sesler video çekiminde alınmayacağı için, ses ile videoyu ayrı ayrı kırpıp ham dosyalarınızı harika ve akıcı bir şekilde bir araya getirmeniz gerekiyor. En kolay şey ise videonuzda yer alacak oyuncu seçiminde. İster figüran kullanın, ister kendiniz oynayın, isterseniz de sadece stadyum videoları kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir