in ,

Marketteki Tüm Meyve ve Sebzelerden Bir Tane Almak

Marketteki tüm meyve ve sebzelerden almak

Biz insanlar olarak, günlük hayatımızda normal olarak yapmadığımız absürt şeyleri Youtube platformunda izlemeye bayılırız. En pahalı şeyi aldık, en ucuz şeyi bulduk gibi binlerce video var. Bu tarz alışveriş ve eğlence temalı video fikirleri de elbette oldukça ilgi çekecektir. Marketteki tüm meyve ve sebzelerden bir tane almak video fikri de oldukça ilginç sayılır.

Gerekenler

  1. Önceden çekim izni alacağımız bir market ya da manav
  2. Yanımızda toplam fiyat için atışabileceğimiz ve iddialaşabileceğimiz bir arkadaş/figüran
  3. Mümkünse markette gurme olarak nitelendirilen meyve ya da sebzelerden olması. Örnek olarak Dragon Fruit (Ejderha Meyvesi) olabilir.

İçerik

İçerik oluşturmak, özellikle de ilginç bir içerik oluşturmak, bir Youtuber için en önemli şey belki de. Burada içeriğiniz ilginç meyve ve sebzelerin desteklediği bir iddialaşma. Bunun dışına çok çıkmadan, ilginç replikler hazırlayarak içeriğinizi oluşturabilirsiniz.

Senaryo

Senaryo yazmanıza bile gerek olmayan bir video fikri aslında. Amacınız bir markete ya da manava gidip tüm meyve ve sebzelerden bir tane almak. Bunu yaparken senaryo yerine bir yol haritası ya da adım adım başlıkları belirleyin. Örnek olarak aşağıda ben bir tanesini hazırladım.

  1. İSİM 1 ve İSİM 2 markete girer, market arabasını alır ve meyve-sebze reyonuna gider.
  2. İSİM 2, İSİM 1’i tetiklemek adına marketteki tüm meyve ve sebzelerden bir tane almak çok fazla tutardı görüşünü ortaya atar.
  3. İddialaşma başlar ve belirli 2 fiyat arasında market alışverişini ödemek sonucu ile iddiaya girilir.
  4. Tüm meyve ve sebzelerden birer tane alınır. Bu sırada ilginç meyveler hakkında eğlenceli replikler söylenir.
  5. Kasaya gelinir, büyük bir heyecan ile toplam fiş bedeli beklenir.

İpuçları

İçeriğimizi oluştururken çok doğal olunması önemli. Çünkü izleyiciye senaryodan ibaret ya da önceden hazırlanmış bir video fikri vermemeli. Tamamen doğal, vlog tadında, eğlenceli bir video olmalı. Eğer çekim izni konusunda başarabilirseniz, farklı meyveleri bulabileceğiniz en iyi zincir market Macro Center. Bunun dışında İstanbul’da Nişantaşı bölgesinde çok fazla gurme meyve satan manav da bulunuyor. İçeriğinizi daha da ilgi çekici kılmak için mutlaka insanların normalde yemediği meyve ya da sebzelerin olduğu bir mekan bulmaya özen gösterin.

Biz insanlar olarak, günlük hayatımızda normal olarak yapmadığımız absürt şeyleri Youtube platformunda izlemeye bayılırız. En pahalı şeyi aldık, en ucuz şeyi bulduk gibi binlerce video var. Bu tarz alışveriş ve eğlence temalı video fikirleri de elbette oldukça ilgi çekecektir. Marketteki tüm meyve ve sebzelerden bir tane almak video fikri de oldukça ilginç sayılır. Gerekenler Önceden çekim izni alacağımız bir market ya da manav Yanımızda toplam fiyat için atışabileceğimiz ve iddialaşabileceğimiz bir arkadaş/figüran Mümkünse markette gurme olarak nitelendirilen meyve ya da sebzelerden olması. Örnek olarak Dragon Fruit (Ejderha Meyvesi) olabilir. İçerik İçerik oluşturmak, özellikle de ilginç bir içerik oluşturmak, bir Youtuber…
Figüran olarak bir arkadaşınızı kullanabilirsiniz. Yüksek oyunculuk yetenekleri gerekmeyen videoda zaten en önemli kriter doğal olmak. Çekimler için üçüncül kameraya ihtiyacınız olduğu için biraz zorluk çekebilirsiniz. Kurgusu kolay sayılabilecek bir video fikri olan bu içeriğin bütçesi ise market alışverişinizden ibaret.

VF Kolaylık Puanlaması

Oyuncu/Figüran - 9
Çekimler - 6.7
Kurgu - 7.5
Bütçe - 8.8

8

Puan

Figüran olarak bir arkadaşınızı kullanabilirsiniz. Yüksek oyunculuk yetenekleri gerekmeyen videoda zaten en önemli kriter doğal olmak. Çekimler için üçüncül kameraya ihtiyacınız olduğu için biraz zorluk çekebilirsiniz. Kurgusu kolay sayılabilecek bir video fikri olan bu içeriğin bütçesi ise market alışverişinizden ibaret.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir