in , ,

Hangi Süpermarketin Çiğ Köftesi Daha Güzel?

Çiğ Köfte Karşılaştırması Video Fikri

Türkiye’de son zamanlarda hazır etsiz çiğ köfte tüketimi arttı. Bunu fırsat bilen bir çok marka da tüketime hazır etsiz çiğ köfte üretmeye ve hemen hemen tüm süpermarketlerde satmaya başladı. Migros, Carrefour, A101, BİM, Şok ve File’de her gün on binlerce paket çiğ köfte satılıyor. Peki bu çiğ köfteleri karşılaştıracak bir Youtuber olsaydı? Hangi süpermarketin çiğ köftesi daha güzel isimli video fikri ile bunu hem eğlenceli, hem de merak giderecek bir içerik olarak izleyicilerinize sunabilirsiniz.

Gerekenler

  1. Öncelikle marketlerde satılan çiğ köftelerin belirlenmesi gerekiyor. Bizim belirlediğimiz çiğ köfteler içerik başlığı altında mevcut.
  2. Etsiz çiğ köftenin tarihi ile alakalı temel düzeyde bilgi gerekiyor. Özellikle paketlerin açılması sırasında bu bilgiler ile videoda ses boşluğu bırakmamalıyız.
  3. İyi ışıklandırılmış bir masa
  4. Bolca plastik tabak

İçerik

İçeriğimizdeki temel öge tabi ki çiğ köftelerimiz. Öncelikle marketlerdeki çiğ köfteler hakkında bilgi vereyim. Migros’ta satılan çiğ köfte, 350 gramlık ambalajda satılan Mezzetürk Çiğköfte ismine sahip. Bu içeriğin yayın tarihinde, çiğ köftenin üzerinde 3,45 TL fiyat etiketi bulunuyor. BİM’deki çiğ köfteler ise 2 çeşit; bunlardan ilki M.Z. EGE Etsiz Çiğ Köfte, diğeri M.Z. EGE Dürüm Çiğ Köfte. Bu çiğ köftelerden ilgi alanımız tabi ki normal ambalajlısı. Fiyatı 3,25 TL olan çiğ köftenin yanında 2 adet de sos geliyor. A101’e geçecek olursak Çokça Çiğ Köfte isimli, yine 350 gram ve yine 3,25 fiyat etiketine sahip. Şok marketlerde ise ismi Mezzet olan çiğ köfteler yine aynı tip ambalaja ve net ağırlığa sahip.

Çiğ köftenin tarihçesi ise 4000 yıl öncesine dayanıyor. Adıyaman yöresinde eski bir medeniyetin kralı olan Kral Nemrut hikayesinde, ateş yakma yasağında bir avcı bir geyik avlar. Evine getirip eşinden pişirmesini ister. Ancak dağda av peşinde koşan adama eşi ateş yakma yasağı geldiğini hatırlatır. Bunun üzerine avcı geyiğin etini alır, ince ince kıyar ve ezer. Bu incelmiş ve ezilmiş eti, bulgur, biber, tuz, su ve çeşitli baharatlarla uzun süre yoğurur. Tadını çok beğenen ve herhangi bir rahatsızlık duymayan avcıdan diğer köylülere de yayılır bu tarif. Rivayete göre ilk çiğ köfte bu şekilde bulunmuş.

Senaryo

Çiğ köfte tadım senaryosu diye bir şey tabi ki mümkün olmasa da, ilerleyiş şeması oluşturmanızda fayda var. Önce marketten görüntüler alabilir, evde bazı bilgiler eşliğinde çiğ köftelerinizi servis tabaklarına alabilir ve tadım videosu çekebilirsiniz.

İpuçları

Eğer video fikri size düz bir şemada geldiyse, bunu daha eğlenceli kılmak için video fikrinin içerisine çeşitli yükselme anları ekleyebilirsiniz. Eğer video esnasında bir arkadaşınız olacaksa, ona önceden dünyanın en acı çiğ köftesini hazırlayıp, süpermarket çiğ köftesi ambalajına koyarak şaka yapabilir ve eğlence dozunu arttırabilirsiniz.

Türkiye'de son zamanlarda hazır etsiz çiğ köfte tüketimi arttı. Bunu fırsat bilen bir çok marka da tüketime hazır etsiz çiğ köfte üretmeye ve hemen hemen tüm süpermarketlerde satmaya başladı. Migros, Carrefour, A101, BİM, Şok ve File'de her gün on binlerce paket çiğ köfte satılıyor. Peki bu çiğ köfteleri karşılaştıracak bir Youtuber olsaydı? Hangi süpermarketin çiğ köftesi daha güzel isimli video fikri ile bunu hem eğlenceli, hem de merak giderecek bir içerik olarak izleyicilerinize sunabilirsiniz. Gerekenler Öncelikle marketlerde satılan çiğ köftelerin belirlenmesi gerekiyor. Bizim belirlediğimiz çiğ köfteler içerik başlığı altında mevcut. Etsiz çiğ köftenin tarihi ile alakalı temel düzeyde bilgi gerekiyor.…

VF Kolaylık Puanlaması

Figüran/Oyunculuk - 9.3
Çekimler - 6.5
Kurgu - 7.8
Bütçe - 8.6

8.1

Puan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir